Test Świadomego Rodzica

plansza

Grudzień to szczególny miesiąc. Jako ostatni w roku skłania do refleksji nad swoim postępowaniem w ciągu minionych miesięcy i wyciągnięcia konstruktywnych wniosków zachęcających do wprowadzenia zmian w kolejnym roku. Towarzysząca Świętom Bożego Narodzenia rodzinna atmosfera przypomina o najważniejszych wartościach w życiu człowieka – rodzinie, miłości, szacunku do siebie nawzajem. Warto może zatem właśnie w grudniu zainteresować się nowym Testem Świadomego Rodzica przygotowanym w ramach tegorocznej kampanii społecznej, realizowanej pod hasłem:

Każde Twoje Słowo Zmienia Życie

Test został przygotowany we współpracy z ekspertami wspierającymi swoją wiedzą i doświadczeniem działalność Fundacji Rodzice Przyszłości.

Eksperci

Jest to ogólnodostępne, proste w obsłudze, bezpłatne rozwiązanie dające możliwość edukacji poprzez zabawę. Dzięki internetowej formie umożliwia prosty i szybki dostęp każdej zainteresowanej nim osobie.

Składa się z 12 odpowiednio dobranych pytań dotyczących głównie sposobów komunikowania się z dzieckiem. Przy każdym pytaniu znajduje się kilka odpowiedzi spośród których należy wybrać te, które według wypełniającego stanowią przemoc emocjonalną wobec dziecka.

Celem testu jest określenie, czy zdajemy sobie sprawę, które zachowania wobec dziecka, są dopuszczalne, a które nie powinny mieć miejsca, ponieważ mają charakter przemocy emocjonalnej i są dla niego krzywdzące.

Wyniki testów pozwolą rodzicom uświadomić sobie, które sfery wymagają większej uwagi z ich strony i wyznaczyć kierunki pracy nad własnymi relacjami z dziećmi. Pomogą w tym nagrane komentarze ekspertów, które można odsłuchać po zakończeniu testu.

Bądź Świadomym Rodzicem. Pamiętaj, że każde Twoje Słowo Zmienia Życie.

Rozwiąż Test

 

0 Comments

Leave a reply