Cykl artykułów „Każde Twoje Słowo Zmienia Życie” – część I

plansza

Autorami polecanych artykułów są zarówno osoby zawodowo zajmujące się wspomaganiem rozwoju dziecka, psychologowie, trenerzy, wychowawcy, jak również mamy i ojcowie, którzy po prostu pragną podzielić się swoją wiedzą i  doświadczeniami z innymi.

Na cykl artykułów składa się ponad dwadzieścia prac, które dotyczą zagadnień związanych z wychowywaniem dzieci, a szczególnie problemu stosowania przemocy emocjonalnej wobec dzieci. Autorzy artykułów zwracają uwagę na problem w różnych kontekstach, opisują jego przejawy, przyczyny a przede wszystkimi konsekwencje, z jakimi wiąże się doświadczanie przemocy emocjonalnej w dzieciństwie w kontekście całego życia. Wskazują również konkretne rozwiązania, jak postępować, by problemu uniknąć lub, jeśli już zaistniał,  złagodzić jego skutki.

Artykuły zamieszczane są w serwisach parentingowych patronujących kampanii.

Poznaj naszych patronów w zakładce „Patroni Medialni”.

18 grudnia pojawiły się następujące artykuły:

 

 

Rodzic po przejściach

Krótko o treści:

Dlaczego w rodzinach wciąż obecna jest przemoc fizyczna i emocjonalna? Jak przerwać łańcuch złych doświadczeń z dzieciństwa, aby dać sobie szansę na bycie rodzicem, może nie idealnym, ale wystarczająco dobrym, żeby zapewnić dziecku warunki zdrowego, zrównoważonego rozwoju.

Autor:

Katarzyna Dobryniewska  – psycholog, specjalista terapii uzależnień, psychoprofilaktyk

Pracuje z osobami poszukującymi równowagi w relacjach, z rodzicami oraz z osobami uzależnionymi i ich rodzinami. Interesuje ją wspieranie ludzi w twórczym rozwoju, odnajdywaniu radości i sensu życia, jakkolwiek ono dotychczas wyglądało. Prowadzi blog promujący dobre książki psychologiczne.
Prywatnie żona Andrzeja oraz mama Karola i Karoliny. Lubi spotkania z przyjaciółmi, chwile z książką, szydełkowanie, działania na polu kuchennym (ostatnimi czasy pod hasłem zdrowego odżywiania) i jeszcze co najmniej kilka innych rzeczy. http://ksiazkapsychologiczna.blogspot.com/

Artykuł zamieszczony w serwisie dzielnicarodzica.pl

 

http://dzielnicarodzica.pl/42368/39/artykuly/mama_i_tata/mama_i_tata/Rodzic_po_przejsciach;jsessionid=JXyCzHPNtL5kZJoyTDNjbCWW?cid=1750061

W serwisie dzielnicarodzica.pl znajdziecie wiele cennych informacji dla rodziców, przeczytacie interesujące artykuły, znajdziecie podpowiedzi jak spędzać  czas z dzieckiem itp.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi artykułami dostępnymi w serwisie np.:

http://dzielnicarodzica.pl/42364/39/artykuly/mama_i_tata/mama_i_tata/Nie_graj_fair_i_zapomnij_o_kompromisach

 

 

Wzór miłości

Krótko o treści:

Relacja dziecka z rodzicem jest dla malucha pierwszym wzorem tego, jak się zachowują wobec siebie ludzie, którzy się kochają. Jeśli rodzic zdaje ból, dziecko zapamiętuje to jako naturalną sytuację w miłości lub przyjaźni. Czy chcesz, by twoje dziecko wchodziło w takie relacje jako dojrzały człowiek?

 Autor:

Jarek Żyliński – psycholog wychowawczy, wychowawca.

Zajmuje się opowiadaniem rodzicom o wychowaniu. O tym jak dzieci rozumieją świat i się go uczą oraz jak dzięki temu można się z nimi lepiej porozumieć. Robi to za pośrednictwem mediów, zajęć dla rodziców i wychowawców, konsultacji. Z dziećmi  potyka się przede wszystkim w przedszkolu, ale także podczas wyjazdów i zajęć … kabaretowych.
Współpracuje m.in. z Radiem Bajka, wydawnictwem Foksal i Uniwersytetem Warszawskim. Prowadzi blogi dla rodziców (www.jarekzylinski.blox.pl i www.jarekzylinski.natemat.pl).

Artykuł zamieszczony w serwisie czasdzieci.pl

http://czasdzieci.pl/ro_artykuly/id,3959de2.html#.UrH3LLsq9tM.facebook

Czasdziec.pl to portal informacyjno-rozrywkowy. Znajdziecie w nim zarówno ciekawe artykuły tematyczne, porady itp. jak też informacje o aktualnych wydarzeniach dla dzieci.

 

 

Słowa pełne przemocy

Krótko o treści:

Wiemy, że przemocą jest wszystko, co narusza godność dziecka, jego nietykalność. A co z takimi  zwrotami jak „nie płacz, jesteś już taki duży” czy „nie rób takiej miny, bo ci tak zostanie i nikt się z tobą nie będzie chciał bawić”? To także przemoc – emocjonalna. Jakie są jej konsekwencje?

Autor:

Monika Szczepanik – mama, pedagog, blogerka (W świecie żyrafy)

W swojej pracy dzieli się ideą Porozumienia bez Przemocy. Blog W Świecie Żyrafy powstał dla tych, którzy tak jak ona chcą wspierać dzieci, takim jakie ono są. Uczestniczka rocznego kursu NVC. Trenerka wspierająca na Family Camp 2011. Prowadzi warsztaty dla Rodziców i nauczycieli.

Artykuł zamieszczony w serwisie gogaga.pl

http://gogaga.pl/?mod=wydarzenie&id=15979#.UrFhlieXRHE.facebook

W serwisie goggaga.pl znajdziecie informacje o atrakcjach i wydarzeniach dla dzieci i rodzin.

Polecamy Wam zarówno serwis www.gogaga.pl jak i pismo GAGA – magazyn psychologiczny dla nowoczesnych rodziców.

 

Zazdrość u dzieci

Krótko o treści:

Skąd się bierze zazdrość u dzieci? Dlaczego nawet odpowiednie przygotowanie dziecka na przyjście rodzeństwa na świat, nie jest w stanie zapobiec zazdrości? W jaki sposób rodzice mogą pozbyć się lub ograniczyć swoje zachowania podsycające zazdrość dzieci?

Autor:

Barbara Dziobek – pedagog

Rodzic, mentor i coach, autorka artykułów dla rodziców, scenariuszy warsztatów, specjalista od radzenia sobie ze złością i trudnych relacji między rodzicami i dziećmi. Zajęcia praktyczne www.WychowacDziecko.pl

Artykuł zamieszczony w serwisie tatento.pl

http://www.tatento.pl/porady-dla-rodzicow/kategoria-rodzice-przyszlosci/skad-sie-bierze-zazdrosc-u-dzieci-art691.html

Tatento.pl to serwis rodzinny. Znajdziecie w nim porady dla rodziców, informacje o aktualnych konkursach i wydarzeniach dla dzieci, pomysły na zabawę z dzieckiem.

Warto sprawdzić co jeszcze może Was zainteresować w tym serwisie.

Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi artykułami naszych specjalistów

1 Komentarz

  1. Annaaaa100 27 stycznia 2014

    Uważam, pomysł z artykułam za doskonały !!!

Zostaw opinię