Cykl artykułów „Każde Twoje Słowo Zmienia Życie” – część III

plansza

Na przełomie grudnia i stycznia pojawiły się nowe artykuły napisane w ramach kampanii społecznej „Każde Twoje Słowo Zmienia Życie”. Przeczytajcie koniecznie:

Autoagresja jako skutek przemocy emocjonalnej doświadczonej w dzieciństwie

Krótko o treści:

Autoagresja nie jest zjawiskiem rzadkim, dotyczy zarówno dorosłych, jak i dzieci, także tych najmłodszych. Co jest najczęstszą przyczyną zachowań autoagresywnych?  Jak przemoc emocjonalna doświadczana w dzieciństwie wpływa na nasze wybory i  zachowania w dorosłym życiu?

Autor:

Urszula Kruszewska-Mazurek – psycholog

Absolwentka Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie, Zakładu Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii. Specjalizuje się w zaburzeniach zachowania, emocji i rozwoju dzieci. Doświadczenie poszerzała współpracując z domami dziecka, ośrodkami wsparcia dziennego, młodzieżowym oddziałem psychiatrycznym Kliniki Psychiatrii w Lublinie. Obecnie pracuje jako diagnosta i terapeuta autyzmu i Zespołu Aspergera w Ośrodku Diagnoz i Szkoleń Psychologicznych ODIS w Warszawie.

Artykuł został zamieszczony w serwisie www.egodziecka.pl

http://www.egodziecka.pl/Autoagresja-jako-skutek-przemocy-emocjonalnej-doswiadczonej-w-dziecinstwie.html

Portal Egodziecka.pl to miejsce gdzie znajdziecie wiele wiarygodnych i sprawdzonych informacji z zakresu rozwoju emocjonalnego, intelektualnego i społecznego dziecka dotyczących emocji i relacji, zaburzeń i terapii. Przeznaczony jest dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat, a także wszystkich innych osób zainteresowanych tematyką emocji, rozwoju i wychowania dzieci.

Recenzja Margot Sunderland, „Mądrzy rodzice”, Świat Książki, Warszawa, 2012

Krótko o treści:

„Mądrzy rodzice” to lektura dla rodziców pomagająca zrozumieć im, jak rozwija się niedojrzały mózg dziecka od momentu narodzin oraz co w ich postępowaniu może wspomóc prawidłowy rozwój dziecka lub mu zaszkodzić. Autorka Margot Sunderland, opierając się na wynikach badań neuropsychologii,  omawia m.in. rolę miłości, płaczu, lęku separacyjnego, snu, wskazuje na źródła trudnych zachowań i konieczność rodzicielskiej dyscypliny.

Autor:

Żaneta Makowiecka

“Z zawodu jestem psychologiem (ukończyłam psychologię na KUL) oraz zajmuję się terapią integracji sensorycznej. Staram się również stworzyć przyjazne miejsce, w którym rodzice dzieci z problemami rozwojowymi i zdrowotnymi, wspierają się wzajemnie oraz nabierają sił, by sprostać codziennym wyzwaniom.
Przede wszystkim, i w każdej chwili, jestem żoną i mamą trójki dzieci.”

Recenzja została zamieszczona w serwisie www.dzieckowwarszawie.pl

http://dzieckowwarszawie.pl/artykul/recenzja-margot-sunderland-madrzy-rodzice-swiat-ksiazki-warszawa-2012

Kochając dziecko

Krótko o treści:

Dlaczego nie warto dosładzać dzieciom życia? 8 praktycznych porad, jak zdrowo odżywiać dzieci opierając się na naturalnych produktach i smakach. Czy rzeczywiście przetworzone, barwione sztucznie i konserwowane produkty powodują alergię u najmłodszych? W jaki sposób dieta wpływa na zachowanie dzieci: ich nadpobudliwość, brak koncentracji lub złe samopoczucie?

Autor:

Maja Sobczak – konsultant dietetyczny

Zwolenniczka zdrowego, świadomego jedzenia. Pisze dla  Kuchni Zwierciadła, magazynu Joga, Hellozdrowie czy NaTemat.pl.  Pracuje w oparciu o Tradycyjną Medycynę Chińską i Ajurvedę – dwie najstarsze medycyny świata. Patrzy na wszystko holistycznie, wegetarianka, praktykuje jogę. Uważa, że wszystko dzieje się z jakiegoś powodu. Mama blond urwisa, kasztanki i szczęśliwa żona pierwszego męża. Więcej na www.qmamkasze.pl

Artykuł został zamieszczony w serwisie www. dzieckowwarszawie.pl

http://dzieckowwarszawie.pl/artykul/kochajac-dziecko

Serwis dzieckowwarszawie.pl został stworzony z myślą o tych, którzy chcą być na bieżąco ze wszystkimi ważnymi informacjami o wydarzeniach w mieście. Do tego znajdziecie w nim działy tematyczne np. Wychowanie, Edukacja, Kulinaria a także pomysły na zabawy z dzieckiem.

Polecamy!

0 Comments

Leave a reply