Jak połączyć klasyczną rozrywkę z nowoczesną technologią.

Maly_ksiaze_562_piks_rgb

Wspólne spędzanie wolnego czasu jest niezwykle ważne w procesie wychowawczym. Szukasz pomysłu na kreatywne i ciekawe zabawy ze swoim dzieckiem? Chcesz, aby wyniosło ono z nich jak najwięcej? Odkryj sposób na połączenie czytania z zabawą w nowym wymiarze Rozszerzonej Rzeczywistości.

 

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że czytelnictwo, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, maleje z każdym rokiem. Ze wszystkich stron bombardowani jesteśmy nowymi technologiami, sztuką i rozrywką audiowizualną. Zapominamy więc o prostych przyjemnościach, które przed laty stanowiły podstawy spędzania wolnego czasu – takich jak czytanie. Dziś ogranicza się ono jedynie do lektury krótkich wpisów internetowych bądź prasowych artykułów, które negatywnie wpływają na zdolność skupiania się. Nasze dzieci, które z zapałem wyposażamy w najnowsze urządzenia multimedialne, tracą zdolność długotrwałej koncentracji. Tak jak dorośli, nie mają ochoty na czytanie długich tekstów, a tym bardziej książek. Dlatego zamiast wybierać proste rozwiązania, które w dzisiejszych czasach sprowadzają się do wręczenia dziecku tabletu lub posadzenia go przed ekranem telewizora bądź komputera, należy szukać innowacyjnych sposobów na zagospodarowanie wolnego czasu. Najlepiej takich, które uwzględnią również wspólną zabawę. Trzeba zatem zastanowić się, jak połączyć klasyczną rozrywkę z atrakcjami nowoczesnej technologii. Świetną propozycją jest nowość Wydawnictwa Galaktyka, czyli Rozszerzona Rzeczywistość w połączeniu z kochanym przez niemalże wszystkich dorosłych Małym Księciem.

Małego Księcia zna każdy, sięgają po niego zarówno dzieci, jak i rodzice. Jest to bowiem nietuzinkowa, zawsze aktualna opowieść o miłości, przyjaźni i trosce o drugiego człowieka. Bohaterem książki jest mały chłopiec, który wyrusza w wielką podróż po odległych planetach. Jednym z towarzyszy Małego Księcia jest Pilot, dorosły człowiek, który w konfrontacji z dzieckiem odkrywa, jak bardzo jest do niego podobny. Tak samo i ty możesz przypomnieć sobie dzieciństwo i wraz ze swoim maluchem podążyć śladami Małego Księcia.

Tym razem jednak bohater tej pięknej bajki będzie wam bliższy niż kiedykolwiek. Dzięki powiązanej z książką specjalnej aplikacji, z pomocą tabletu bądź smartfonu, czytelnik może uczestniczyć w przygodach Małego Księcia. Na 20 specjalnie oznakowanych stronach przygotowane zostały różnego rodzaju niespodzianki. Dzięki Rozszerzonej Rzeczywistości niemalże dotykamy Małego Księcia i towarzyszymy mu w jego podróży. Możemy zobaczyć, jak książkowe ilustracje ożywają w trójwymiarowej, dynamicznej przestrzeni. Przestajemy tylko czytać – zaczynamy sprawiać, że wulkany wybuchają, pomagać Małemu Księciu pozbyć się nieznośnych baobabów, bawić się z jego przyjacielem lisem i opiekować pięknymi różami. Rozszerzona Rzeczywistość pozwala nam stać się częścią książki i aktywnie uczestniczyć w przygodach tytułowego bohatera.

Propozycja Wydawnictwa Galaktyka jest swego rodzaju mostem pomiędzy światem słów oraz ilustracji a światem wirtualnym, audiowizualnym, który jest nam dziś tak bliski. Dzięki niej możemy połączyć czytanie z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Zapewniamy przy tym dziecku świetną zabawę na wysokim poziomie intelektualnym i emocjonalnym. Co więcej, pragniemy mu w tej zabawie towarzyszyć. Bo któż nie ma ochoty na nowo spotkać się z Małym Księciem? Czytanie wartościowych książek to naprawdę znakomity sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu – zwłaszcza jeśli można sobie przy tym przypomnieć zawarte w słowach Małego Księcia mądrości i wraz ze swoim maluchem odkryć Rozszerzoną Rzeczywistość.

 

Gorąco zachęcamy do zakupu książki Mały Książę – Rozszerzona Rzeczywistość dostępnej  na lamach strony naszego sklepu.

 

Maly_ksiaze_562_piks_rgb

(kliknij w obrazek)