Cykl artykułów „Każde Twoje Słowo Zmienia Życie” – część II

plansza

Dla tych, którzy zainteresowali się artykułami edukacyjnymi napisanymi w ramach kampanii „Każde Twoje Słowo Zmienia Życie” mamy dobrą wiadomość – 20 grudnia w serwisach paretningowych patronujących akcji pojawiły się nowe prace:

 

Dziecko też człowiek

Krótko o treści:

Akceptowanie nierówności między dzieckiem a dorosłym jest odbierane jako sygnał, że dzieci są gorsze od dorosłych. Stosując przemoc zamiast uczyć odwagi i wiary w siebie, wychowujemy ludzi podporządkowanych, nadmiernie posłusznych i niepewnych swoich racji. Jak mądrze kochać i egzekwować zasady współżycia w rodzinie i grupie?

Autor:

Joanna Berendt – akredytowany coach ICF, trener, mediator.

Specjalizuje się w pracy z osobami stojącymi u progu ważnych decyzji życiowych, takich jak zmiana kariery zawodowej, zmiana w życiu osobistym, poprawa relacji, odnalezienie balansu pomiędzy ważnymi obszarami życia – wspiera ich w odnalezieniu własnej drogi oraz wykorzystaniu wewnętrznego potencjału. Oferuje sesje indywidualne, warsztaty grupowe oraz mediacje. Prowadzi również sesje i warsztaty z coachingu rodzicielskiego, wspierając rodziców w odnalezieniu poczucia celu, siły i pasji w wyzwaniach dnia codziennego. W życiu ceni otwartość i ciekawość życia, działanie w zgodzie ze sobą oraz poczucie humoru. Pasjonuje ją Porozumienie bez Przemocy nie tylko jako sposób komunikacji, ale stylu odbierania świata i nawiązywania relacji. Ukończyła między innymi kurs „The Art and Science of Coaching”, Szkołę Trenerów Rozwoju Kompetencji Trenerskich oraz Studium Nonviolent Communication. Prywatnie mama dwójki energicznych i ciekawych świata oraz właścicielka psa Miśka. Napisała książkę o komunikacji empatycznej z dziećmi: „Dogadać się z dzieckiem – coaching, empatia, rodzicielstwo. Prywatnie mama dwójki energicznych i ciekawych świata dzieci.

Aneta Ryfczyńska –  z pasji trenerka, mediatorka i autorka, z wykształcenia projektantka ubioru i absolwentka filologii angielskiej

Ukończyła Szkołę Trenerów Rozwoju Kompetencji Trenerskich oraz Intensywny Kurs Mediacji NVC. Organizuje grupy rozwojowo-wizerunkowe  oraz grupy wsparcia dla kobiet, gdzie wspiera kobiety w budowaniu swojego życia w zgodzie z potrzebami jakie w nich drzemią. Współtworzy cykl rozwojowych spotkań dla kobiet: Kobiece Darcie Pierza. Od września 2013 korzysta z superwizji trenerskiej. Z chęcią angażuje się w projekty o tematyce kobiecej, jak również w te dotykającej kwestii rodzicielstwa. Współautorka bajek dla dzieci o żyrafie Bibi i szakalu Zenonie inspirowanych Porozumieniem bez przemocy i podejściem coachingowym. Od wielu lat zajmuje się projektowaniem mody. W latach 2010-2011 była kierownikiem zespołu projektantów, który wygrał konkurs a następnie wdrażał nowy wzór umundurowania dla leśników w całej Polsce.  Napisała pracę magisterską na temat Wizerunku kobiety w mediach i modzie w Ameryce w XX wieku oraz wizerunku kobiety jaki tworzy lalka Barbie. Zafascynowana symboliką wyglądzie i ubiorze, jako sposobie komunikowania światu wewnętrznych potrzeb pojedynczej jednostki, a także całego społeczeństwa. Interesuje ją prognozowanie trendów w modzie i w designie. Niezmiennie mama i żona.

Artykuł został zamieszczony w serwisie www.sosrodzice.pl

http://www.sosrodzice.pl/dziecko-tez-czlowiek/

W serwisie sosrodzice.pl znajdziecie wiele ciekawych informacji, które zostały ugrupowane według kategorii, np. „Ciąża i poród”, „Niemowlę”, „Rodzice Radzą”, „Czas dla Mamy”a nawet „Kontrowersyjne”.

Dzieciństwo bez porównywania

Krótko o treści:

Jedną z form krzywdzącego zachowania rodziców wobec dzieci jest ich porównywanie ich z innymi, szczególnie z rodzeństwem. Takie warunkowanie uczuć budzi w dziecku lęk, złość, wstyd. Dlaczego porównywania zaburzają prawidłowe relacje w rodzinie. Jak go unikać?  Jak komunikować dziecku, że jego zachowanie nam się nie podoba i dlaczego?

Autor:

Maria Tyczyńska – pedagog specjalny

Terapeuta w Ośrodku dla Dzieci z Autyzmem Fundacji Synapsis oraz Pierwszym Niepublicznym Przedszkolu Terapeutycznym Fundacji Synapsis, terapeuta Integracji Sensorycznej. Dumna mama trzech synów: 7-letniego Michała, 5-letniego Wojtka i 8-miesięcznego Pawełka.

Artykuł został zamieszczony w serwisie www.dobra-mama.pl

http://dobra-mama.pl/bez-kategorii/dziecinstwo-bez-porownywania.html

Serwis www.dobra-mama.pl jak sama nazwa wskazuje, jest miejscem gdzie każda mama znajdzie wiele cennych – dobrych rad i ciekawych informacji. Można tu zarówno przeczytać artykuł tematyczny jak znaleźć szkołę rodzenia. Dostępna jest także Strefa Taty.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami ekspertów

 

0 Comments

Leave a reply