IV Międzynarodowego Festiwal Wolontariatu – Dziadkowie Przyszłości

KontaktSenior_plakatA3-6-725x1024

Po raz kolejny w ramach IV Międzynarodowego Festiwal Wolontariatu Kontakt Łódź 2014 prowadziliśmy dodatkowe, nieodpłatne warsztaty komputerowe, podczas których seniorzy poznają m.in. możliwości naszej interaktywnej platformy internetowej z poradami dotyczącymi wychowania wnucząt. Po raz kolejny okazało się, iż dziadkowie są bardzo otwarci na wiedzę dotyczącą świadomego podejścia do wychowania i rozwoju dzieci, co nas niezmiernie cieszy

Warsztaty prowadzone były w Strefie SENIOR na ulicy Piotrkowskiej 109.
Po dwóch dniach cyfrowej edukacji (29-30.07) organizacje pozarządowe działające na rzecz pokolenia 60+ i skupione wokół Komisji Dialogu Obywatelskiego ds Polityki Demograficznej i Współpracy Międzypokoleniowej (m.in. Fundacja 2035, Stowarzyszenie HIPOKAMP, Fundacja Miłorząb, Fundacja Subvenio, Fundacja Rodzice Przyszłości) oraz Latarnicy PCRS i Fundacja PROEM zapraszają seniorów do Ogrodu Botanicznego na Garden Party.

Od godziny 12.00 do 18.00 do dyspozycji osób starszych będą nieodpłatnie zajęcia ruchowe z trenerami (Nordic Walking – kijki do wypożyczenia, joga) opieka medyczna i gerontologiczna, warsztaty komputerowe w plenerze, czyli jak korzystać z tabletu, smartfona i fotoaparatów cyfrowych, zabawa z muzyką na żywo oraz grill i słodki poczęstunek.

.

 

0 Comments

Leave a reply