Eko- senior, czyli porozmawiajmy na działkach o zdrowiu, diecie i ekologii.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Działkowcy-seniorzy rozpoczęli swój sezon. Porządkują, sadzą, przycinają. A może warto wprowadzić do tych rutynowych działań i upraw trochę zmian? Z pożytkiem dla ekologii i zdrowia?

Miło nam poinformować że nasza Fundacja realizuje od maja na łódzkich działkach projekt „EKO SENIOR”, w ramach rządowego programu ASOS.

Zapraszamy wszystkich działkowców 60+ na spotkania i bezpłatne konsultacje z doświadczonymi ekspertami z zakresu dietetyki, zdrowej żywności i zdrowego odżywania, a przede wszystkim ekologicznych upraw w przydomowych ogródkach.

Zdobytą wiedzę będzie można od razu praktycznie wykorzystać z pożytkiem dla siebie i swoich bliskich. A może powstanie Klub Działkowca Eko-seniora?

Seniorzy dowiedzą się m.in. czym żywność ekologiczna różni się od tej, kupowanej w marketach i na rynku, jak czytać etykiety, jak uprawiać działkę minimalizując wpływ miejskich zanieczyszczeń i co zrobić, by wyhodowane na niej warzywa i owoce były jeszcze zdrowsze i smaczniejsze. Nie zabraknie porad dietetyków na temat zdrowego odżywiania w każdym wieku, zgodnie z przesłaniem „Zdrowa starość zaczyna się w zdrowym dzieciństwie”.

Zainteresowanych udziałem w spotkaniach zaprasza Magdalena Haremska

kontakt

604-421-604

biuro@eko-senior.pl