Noc Bibliotek – I wydanie krajowe

NOC_plakat

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 30 maja – 6 czerwca br. w ponad 3260 miastach i miejscowościach odbędzie się XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (XIV OTCD), w tym roku organizowany pod hasłem „Cała Polska czyta – w bibliotekach”. Tygodnie Czytania to największe doroczne święto w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, mobilizujące do aktywnej promocji czytelnictwa ponad 8600 aktywnych wolontariuszy kampanii czytania oraz placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju.

Wydarzeniem wpisującym się doskonale w działania promujące czytelnictwo będzie także „Noc Bibliotek – I wydanie krajowe” organizowana 30 maja br.

Zapraszamy serdecznie do udziału w Nocy Bibliotek 30 maja w godzinach wieczornych w Bibliotece Narodowej w Warszawie. Program został podzielony na dwie części – od godz. 17.20 do godz. 20.30 dla rodzin z dziećmi, zaś od godz. 20.30 do godz. 24.00 dla młodzieży i dorosłych. Szczególnie serdecznie zapraszamy na godz. 19.00 do wspólnego odczytania „Lokomotywy” J. Tuwima, która jest tradycyjnym sygnałem rozpoczęcia Tygodnia Czytania w całym kraju. Rodziców z dziećmi od lat 6 zapraszamy wcześniej, o g. 17.20, na projekcję pięknego filmu animowanego pt. Sekret Eleonory. Program dla dzieci przewiduje zabawy, konkursy, głośne czytanie przez aktorów i inne atrakcje.

W warszawskiej Nocy Bibliotek i Inauguracji XIV OTCD wezmą udział autorzy, aktorzy, dziennikarze i in. znane osoby, które swoim autorytetem wspierają ideę czytania. Swój udział potwierdzili m.in. Joanna Bator, Mariusz Szczygieł, Joanna Brodzik, Teresa Lipowska, Rafał Rutkowski, Radek Brzózka, Paulina Smarz-Kurzajewska, Anna Popek, Rafał Olbiński.

 

Więcej informacji o XIV OTCD:

http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/xiv-otcd

Więcej informacji o Nocy Bibliotek:

http://nocbibliotek.org/