Tablet SMARTI

1-ogolna-v1-900x900

Chcemy uszczęśliwiać nasze dzieci, dbać o ich dobry rozwój i bezpieczeństwo. W najlepszy sposób łączyć spełnianie ich pragnień z naszą wiedzą i przekonaniem o tym, co dla nich najlepsze; korzystać z możliwości, jakie oferuje nam współczesny świat adekwatnie do ich wieku i potrzeb; nie spóźniać się i nie przesadzić. Mądrze wyważyć.

Wielu rodziców zastanawia się, jaki moment jest właściwy na wprowadzenie do życia dziecka nowoczesnych urządzeń elektronicznych takich jak tablet czy smartfon. Postanowiliśmy przyjrzeć się jednemu z nich z punktu widzenia rodziców. Wybraliśmy tablet dla dzieci o nazwie SMARTI, przygotowany przez firmę GOCLEVER. Zainstalowano na nim szereg aplikacji (część z nich przygotowana jest przez polskich programistów), które pomagają dzieciom rozwijać umiejętności w różnych dziedzinach wiedzy, począwszy od umiejętności czytania, pisania i liczenia, poprzez ciekawie zaprezentowane informacje dotyczące przyrody czy literatury, aż po narzędzia do wzbogacania słownictwa angielskiego.

7-edukacja

Na tablecie zainstalowaliśmy także przygotowaną przez Fundację Rodzice Przyszłości grę edukacyjną POLSKA INSPIRUJE. W zabawny i interesujący dla dzieci sposób prezentuje ona osiągnięcia dziewięciu sławnych Polek i Polaków, m. in. Mikołaja Kopernika czy Marii Skłodowskiej-Curie, dla których tło stanowią najpiękniejsze utwory polskiej muzyki klasycznej. Przy okazji dobrej zabawy, daje to możliwość zapoznania się z polskim dziedzictwem narodowym oraz poszerzenia swojej wiedzy z historii, geografii i kultury. Aplikacja wspiera nabywanie i rozwój języka polskiego, modeluje poprawną wymowę polską (może być wykorzystywana jako pomoc w edukacji polskich dzieci mieszkających za granicą); rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe oraz umiejętność koncentracji uwagi i przewidywania. Dostosowana jest do możliwości rozwojowych dzieci w wieku 5-8 lat. (więcej informacji: http://rodziceprzyszlosci.pl/gry-edukacyjne-dla-dzieci/)

1-ogolna

Tablet może łączyć dobrą zabawę z funkcją edukacyjną. Czy to dobry prezent dla twojego dziecka? Wydaje się, że może tak być, jeśli spełnimy jako opiekunowie kilka warunków. Pierwszym z nich jest dopasowanie sprzętu do wieku i możliwości dziecka. Pewnie niewiele korzyści odniosą z takiego prezentu kilkuletnie maluchy, ale już dzieci, które rozpoczynają naukę cyfr i liter, z ich ciekawością świata i otwartością na nowoczesne rozwiązania technologiczne mogą wiele skorzystać, jeśli nauczymy je mądrze z nich korzystać. Oznacza to oczywiście zadbanie o właściwą proporcję czasu, jaki dziecko spędza korzystając z tabletu i podejmując inne aktywności związane ze spontaniczną zabawą z innymi dziećmi, sportem, czytaniem. Ważne, aby w pokoju dziecka obok tabletu wciąż nie zabrakło miejsca na kredki, klocki i łyżwy.

6-rozrywka

Obawy rodziców budzi często możliwość korzystania przez dziecko z połączenia z Internetem i przeglądania stron WWW. Warto zadbać w tym zakresie o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników poprzez instalację specjalnej aplikacji umożliwiającej kontrolę dostępu do stron www, oprogramowania i ustawień sprzętu. Dzięki temu rodzic ma pełen nadzór nad aplikacjami i treściami, z których korzysta jego dziecko. Dobrym zwyczajem może też być wspólne z dzieckiem korzystanie z tabletowych aplikacji, kiedy gra czy poszukiwanie informacji w internecie stają się okazją do spędzania czasu razem. Uczymy też dziecko mądrego i odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych.

5-konrola-rodzicielska