Ambasadorka Fundacji Rodzice Przyszłości nominowana do tytułu Kobiety Medycyny 2014

Ambasadorka Fundacji Rodzice Przyszłości nominowana do tytułu Kobiety Medycyny 2014

Są wśród nas takie osoby, które poświęcają swój czas, energię, siły dla innych osób.

To osoby, których głównym celem jest pomoc  potrzebującym, dlatego podejmują szereg działań aby choć w niewielki sposób ułatwić życie tym, którzy tego potrzebują.

Bez ich determinacji, uporu, konsekwencji, założone przez nich cele, nie mogłyby zostać osiągnięte.

Pośród tych osób znajdują się m.in. osoby związane z medycyną i ochroną zdrowia. Wiele z tych osób to kobiety.

Aby docenić ich ciężką, lecz wykonywaną z entuzjazmem i pełnym zaangażowaniem pracę, Redakcja Portali Medycznych ogłosiła pierwszą edycję plebiscytu Kobiety Medycyny.

Wytypowano 30 kandydatek do tytułu KOBIETY MEDYCYNY 2014 wśród których znalazły się najaktywniejsze i najskuteczniejsze kobiety w polskiej medycynie i ochronie zdrowia.

Wśród tych wspaniałych kobiet znalazła się również Ambasadorka Fundacji Rodzice Przyszłości,

Prof. dr hab. med. Alicja Chybicka,

Senator RP, prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, która od lat z uporem walczy o zdrowie każdego swojego małego pacjenta i poprawę losu chorych dzieci w Polsce. Nigdy nie traci wiary w pokonywaniu trudności dla dobra chorych dzieci, pozostając przy tym zawsze ciepłą i serdeczną osobą, dodając otuchy swoim małym podopiecznym.

Za swoją pracę naukową i działalność społeczną otrzymała wiele nagród i wyróżnień.

Została m.in. odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, została laureatką Nagrody Honorowej Rzecznika Praw Dziecka a także Orderu Uśmiechu – jedynego na świecie odznaczenia nadawanego dorosłym przez dzieci. W 2008 roku otrzymała tytuł Kobiety Roku „Twojego Stylu”. Do tytułu tego została nominowana przez Ewę Błaszczyk (Kobietę Roku 2007), jednak decydujący głos miały czytelniczki magazynu, które nazwały Panią Profesor „żelazną Alicją”.

W wywiadzie dla Twojego Stylu (nr 04 (224) 2009), Profesor Chybicka powiedziała:

„Aleście mnie zaskoczyli. Ja Kobietą Roku! Zawsze nią zostawały wybitne artystki, osoby publiczne, prezydentowa, a ja jestem zwykłym człowiekiem. I to takim nieszczególnym.”

Trudno jednak nie docenić znaczenia pracy prof. Chybickiej: jej oddział hematologii dziecięcej, ze względu na nowatorskie metody leczenia (m.in. terapię genową) oraz dużą skuteczność w walce z nowotworami, cieszy się olbrzymim uznaniem nie tylko w Polsce. Jak jednak podkreślono w uzasadnieniu: „Profesor nie tylko walczy o zdrowie dzieci, ale robi też wszystko, by zapomniały one o strasznej chorobie, np. zabiera je do zoo. Leczy, opiekuje się, a jednocześnie z uporem godnym podziwu walczy o pieniądze na klinikę i… buduje kolejną. Spokojna, wyważona, konsekwentna w tym, co robi. Marzy tylko o jednym: by jej specjalność przestała istnieć.” (http://polki.pl/we-dwoje/profesor;alicja;chybicka;kobieta;roku;2008,artykul,11124.html)

Obecnie Profesor Alicja Chybicka pracuje nad ustawą przywracającą pediatrii dawną rangę. W 2013 r. wraz z prof. Anną Dobrzańską, doprowadziła do analizy niedoszacowanych przez NFZ procedur pediatrycznych. Z jej inicjatywy rozpoczęto budowę nowej kliniki onkologicznej dla dzieci we Wrocławiu. Ostatnie dokonanie pani profesor to zdobycie Kilimandżaro w ramach akcji „Szpik na szczyt”, której celem było zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy związane z transplantologią w Polsce i udowodnienie, że życie po przeszczepie szpiku może wyglądać tak samo, jak przed chorobą, a nawet lepiej. Uczestnicy wyprawy zadedykowali ją wszystkim osobom, które obecnie walczą z chorobą i które dzięki projektowi “Szpik Na Szczyt” mogą przekonać się, dlaczego warto walczyć.

Celem tej wyprawy było pokazanie pacjentom walczącym z chorobą nowotworową, że po przeszczepie szpiku, który jest najbardziej zaawansowaną procedurą onkologiczną, można zdobywać szczyty. – (Prof. Alicja Chybicka)

W wyprawie brało udział trzech pacjentów po przeszczepie szpiku., którzy“ razem z pozostałymi uczestnikami wyprawy udowodnili, że z nowotworem można wygrać i w pełni korzystać z życia.

Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że tak zasłużona osoba została Ambasadorem Fundacji Rodzice Przyszłości.

Doceniając jej starania o poprawę losu dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi zachęcamy wszystkich do oddania głosu na Profesor Alicję Chybicką w plebiscycie Kobiety Medycyny na stronie: http://kobiety-medycyny.pl/

Są wśród nas takie osoby, które zasługują na wyrazy uznania.

0 Comments

Leave a reply